BLOG

Uzay Teknolojisi Visco Nedir?

Uyumak İçin Değil, Yeniden Doğmak için…


Visco Air serisi için üretilen Cardimo yataklarda en son teknoloji malzemeler kullanılmıştır. Bu yataklar aynı zamanda terletmez,koku yapmaz ve mikrop oluşumunu engeller. Esnek yapıya sahip ve özel örme kumaş kullanılarak üretilen Visco Air serisindeki yataklar fermuarlı çıkarılabilir özelliğiyle yıkanabilir. Diğer ürünlerden farklı olarak açık hücreli yapısıyla vücut ısısı ve basıncına duyarlı bu malzemenin yataklarda kullanımıyla, yatağın vücut özelliklerinize göre tepki vermesi sağlanır. Viscom yataklar aynı zamanda yoğun hava geçirgen olarak tasarlanmıştır.


UZAY TEKNOLOJİSİ VISCO NEDİR?


NASA tarafından, astronotların vücutlarına binen yük ve basıncı azaltmak amacı ile yapılan deneyler sonucunda bulunan bir teknolojidir. 


Daha sonra endüstiriyel ortamda uygulaması ile üretilen viskoelastik süngerlerin, belirgin özellikleri: uyku kalitenize etki eden, ısı ve ağırlık ile birlikte vücut şeklinize en uygun konforu sağlamasıdır. 


Visco elastik süngerler; ANTİ BAKTARİYEL VE ANTİ SEPTİK ürünlerdir. Mikroskobik hafıza hücreleri ‘ MEMORY FOAM’ özelliği ile etkiye tepki gösteren, açık hücreli, ağırlık ve ısıya hassas özel bir yatak ürünüdür.


Yatağınız, vücudunuzun her bölgesine göre şekil alır. Baş, boyun, sırt, bel, kalça, diz ve bilekler her noktadan destek alarak, eklem ve omurga kaynaklı ağrılarınızı giderir. 


Visco elastik ‘MEMORY FOAM’ vücut ısısı ve ağırlığı ile vücut şeklini aldığı için üstündeki basıncı minimum seviyeye indirir.  Bu sayede damarlardaki sıkışma ortadan kaltığı için kan akışı düzenli olur. 


Uyurken uyuşma hissetmez ve sürekli yatakta dönme ihtiyacınız ortadan kalkarak, sabaha kadar kesintisiz ve 

sağlık bir uykuya kavuşmuş olursunuz.